Jak prać kurtki z pierza?

0
38
Rate this post

Odpowiednio wyprane

Odzież nosi każdy, bez względu na wiek, płeć, kolor skóry czy jakiekolwiek inne kryterium, ta część życia dotyczy wszystkich ludzi. U zarania dziejów ludzie pierwotni okrywali swoje ciała skórami i futrami zwierząt. Wraz z rozwojem cywilizacji również odzież przechodziła ewolucję. Aktualnie, świat ciuchów i mody stoi na bardzo wysokim poziomie. Niektórzy ludzie z ubrań uczynili sztukę i na pokazy nowych kolekcji oczekuje się jak na premierę kinowego hitu.
Gama materiałów, z których obecnie szyte są ciuchy jest bardzo duża. Niektóre z nich, np. dżins znane są praktycznie wszystkim i ich omawianie nie ma sensu. Inne natomiast potrafią przysporzyć pewnych kłopotów z właściwą formą użytkowania i czyszczenia. Zapewne znaczna część społeczeństwa zadawała sobie kiedyś pytanie „jak prać kurtki z pierza?” Jest to o tyle skomplikowane, że pierze posiada swoje określone właściwości, które traci wraz z wystąpieniem pewnych czynników.
Jak radzą eksperci – odzież puchową powinno się dość często wietrzyć. Ponadto, stosownie jest unikać zbyt częstego prania, ponieważ przy każdym kontakcie z wodą, pierze traci trochę tłuszczu i puszystości. Konsekwencją tego jest stopniowa utrata właściwości grzewczych pierza.
Gdy zdecydujemy się jednak na ten krok, należy przed praniem wyjąć pasek, odpiąć kaptur, podpinkę i kołnierz, ponieważ te elementy mogą barwić. Warto pamiętać, że kurtka z pierza będzie mocno chłonąć wodę, szacuje się, że może to być od 6 do 10 kg wody, dlatego należy w tym celu wybrać pralkę z odpowiednio dużym bębnem.