Czy warto hodować rybki?

0
561
Rate this post

Jeżeli zdecydujemy się na hodowlę rybek akwariowych, musimy przedtem zaplanować i wykonać kilka niezbędnych czynności. Przede wszystkim należy wybrać odpowiednie miejsce. Akwarium, zwłaszcza duże, nie nadaje się do przenoszenia, musi być więc urządzone na stałe, to znaczy, powinno być umieszczone na stabilnej podstawie, zapewniać dostateczną ilość światła i swobodny dostęp, a przy tym estetycznie komponować się z całym pomieszczeniem.
Decyzja, jakie ryby chcemy hodować, musi być uzależniona od właściwych warunków, to jest rodzaju i wielkości akwarium, odpowiedniego oświetlenia i wody, właściwej temperatury, poprawnego doboru gatunków ryb. Określone gatunki wymagają też konkretnego podłoża i roślin, ciepłoty, światła i napowietrzenia. Trzeba zatem pamiętać, że obok względów estetycznych, musimy także brać pod uwagę niezbędne warunki, które trzeba spełnić, aby hodować ryby danego gatunku.
Miłośnicy rybek akwariowych mogą czerpać z faktu ich posiadania wiele przyjemności, ale mają także do wykonania szereg obowiązków związanych z prawidłową pielęgnacją.