Kurtki z alpaki

0
18
Rate this post

Ciepła kurtka na zimę

Zima w pełni, a Ty nie masz co na siebie włożyć? Sklepy oferują masę ciepłych, puchowych kurtek, ale czujesz, że to nie to? Mam dla Ciebie idealną propozycję!

Kilka słów o alpakach

O alpakach słyszał każdy z nas. Te zwierzęta o wdzięcznych pyszczkach pochodzą z Ameryki Południowej. Alpaki są wykorzystywane w leczeniu nerwicy, zaburzeń lękowych, ADHD, autyzmu, dziecięcego porażenia mózgowego i zespołu Downa. Alpaki są hodowane dla niezwykle cennego włókna i mięsa. Ich sierść jest hipoalergiczna, w związku z tym z jej wełny produkuje się koce oraz wysokiej jakości odzież.

Kurtki z alpaki

Włókno z alpak jest niezwykle miłe w dotyku i ciepłe, porównywane do kaszmiru i moheru. Kurtki z alpaki są mocne i odporne na uszkodzenia. Cechuje je także wyjątkowa przewiewność, dzięki czemu skóra swobodnie oddycha. Istotnym atutem wełny alpak jest występowanie jej w wielu naturalnych kolorach, np. białym, brązowym czy szarym. Alpaki można krzyżować, co daje nam większy wybór kolorowych kurtek. Kurtki z alpak są uniwersalne. Doskonale sprawdzą się w stylizacjach jesiennych, zimowych i wczesną wiosną. Bardzo ładnie prezentują się na sylwetce i dodają klasy.
Warto rozważyć zakup kurtki z alpaki, gdyż przy odpowiednim użytkowaniu posłuży nam wiele lat.