Płaszcz z alpaki

0
11
Rate this post

Elegancja zimowa – płaszczyk z alpaki

Choć pogoda potrafi w ostatnich latach spłatać nam niejednego figla, to zdarzają się nam i piękne zimowe dni, kiedy warto otulić się wełnianym płaszczem. W ostatnich latach stawiamy raczej na wygodę i inwestujemy w grube puchowe kurtki. Warto jednak sprawić sobie jeden dobrej jakości, świetnie uszyty płaszcz, który będzie zarówno ciepły, jak i elegancki.
Płaszcz z alpaki wydaje się być idealnym zakupem. Wełno alpaki jest delikatne, lecz bardzo ciepłe. Ten szlachetny surowiec niestety nie należy do najtańszych i za dobrej jakości płaszcz z alpaki przyjdzie nam zapłacić nawet kilka tysięcy złotych.
Dlatego w poszukiwaniu płaszcza wybierzmy się najpierw do sklepów z używaną odzieżą. Tam możemy wypatrzeć prawdziwe perełki. Płaszcze wykonane w osiemdziesięciu procentach z wełny merynosów czy alpak możemy upolować już za kilkanaście złotych! Możemy zdarzyć się, że będą to egzemplarze lekko zniszczone, z naderwanym mankietem czy wytartym kołnierzykiem, lecz koszt ich naprawy to parę złotych, czyli nic w porównaniu z ceną oryginalnego płaszcza ze sklepu.
Wybierając płaszcz z alpaki, kierujmy się przede wszystkim rozsądkiem. Nie kupujmy przerysowanych, śmiesznych w swej formie egzemplarzy, które znudzą się nam po kilku tygodniach. Taka droga rzecz w naszej szafie powinna być w klasycznym stylu, aby służyć nam przez wiele lat.