Wróżby na andrzejki dla dorosłych

0
480
Rate this post

Wielkanoc na wesoło.

Kurczak w podróży.

Święta już za chwilę. Wszyscy ogarnięci przygotowaniami, porządkami i pichceniem. A ja w tym roku pierwszy raz inaczej, bo wyjazdowo. I nie mówię o wyjeździe do rodziny jednej bądź drugiej, a o wyjechaniu “w pizdu”, daleko od wszystkich. Nie, nie pokłóciłam się z nikim. Po prostu chcemy zobaczyć jak to jest spędzić Święta inaczej. Będziemy z mężem cieszyć się sobą i w ten sposób celebrować ten czas. A na znak, że to jednak Świeta, będzie z nami podróżował świąteczny kurczaczek, a co!
Święta zasiadane całkiem udane.

Polacy mają zwyczaj zasiadać do stołu i spędzać przy nim cały dzień. Nie neguję, bo sama to często robię, ale mam dla Was kilka aktywności, które na pewno wprowadzą w jeszcze lepszy nastrój, a przy okazji wywołają pewien ruch w naszych ciałach.

1. Spacer – sposób znany na zrobienie miejsca w brzuchu na kolejne pyszności. A wspólne spacerowanie skłania do rozmów w małych podgrupach, plotkowania i żartów z członków rodziny. W końcu można spokojnie ponarzekać na starą ciotkę, która niedosłyszy, na kuzyna, który co imprezę przyprowadza nową, młodszą partnerkę, czy na meża, który po piętnastu latach małżeństwa nienauczył się wrzucać brudnych skarpetek do brudownika. Takie to wszystkim znane i kochane uroki świątecznych spacerów. 🙂

2. Wyścigi z jajkiem – duża dawka śmiechu i ruchu. Dwie osoby siedzące na przeciw siebie przy stole kładą jajko na łyżkę. Na “start” biegną w swoją prawą stronę razem z jajkiem na łyżce. Okrążają stół i siadają na swoim miejscu. Wygrywa ta osoba, która pierwsza zajmie swoje miejsce i nie zgubi po drodze jajka. Następnie łyżki z jajkiem przekazywane są sąsiadowi po prawej czy lewej i zabawa się powtarza.

3. Zając – zabawa wzorowana na zabawie “Chodzi lisek koło drogi”. Zamieniamy liska na zająca, a piłkę na jajko. Dla utrudnienia może być surowe jajko, wtedy dodatkowo trzeba uważać, żeby go nie stłuc. Rymowanka do zabawy brzmi następująco:

Chodzi zając koło drogi,

Cichuteńko stawia nogi,

Cichuteńko się zakrada,

Nic nikomu nie powiada.

Chodzi zając koło drogi,

Nie ma ręki ani nogi,

Kogo zając przyodzieje,

Ten się nawet nie spodzieje.

Osoba która jest zającem w trakcie rymowanki chodzi dookoła stołu i w wybranym przez siebie momencie wkłada komuś w dłonie jajko i ucieka. Osoba, która została obdarowana jajkiem goni zająca do momentu kiedy go złapie lub kiedy zając obiegnie stół dookoła i zajmie jej miejsce. Wtedy zabawa zaczyna się na nowo.

Myślę, że te zabawy pozwolą Wam na lekkie i wesołe Święta, czego serdecznie Wam życzę.